GuruHealthInfo.com

U idealnom slučaju, naravno, kupiti punu rustikalni mlijeko & ldquo; iz krave & rdquo; - Ništa, tip ... ali ne svatko ima tu mogućnost.

Pitanje je uvijek javlja, što da nahrani bebu, kada je u potrebi za nadohranu. Neke majke su u mišljenju da je potrebno dati svojoj djeci ono što im je bilo povjereno kao dijete - krema od pšenice, kravlje ili kozje mlijeko, itd Ostalo kupiti samo posebnu dječju hranu ...
U idealnom slučaju, naravno, kupiti punu rustikalni mlijeko „iz krava” - sada, par ... Ali ne svatko ima tu mogućnost.

Kakav mlijeka za djecu ispod jedne godine korisno? Neka je to lice.
Pokušao sam hraniti bebu s prirodnim selu proizvodi - povrće, voće i meso. No, kada je došao na mlijeko, počeo sam se pitati je li moje dijete je seljački kravlje mlijeko je potrebno. Moja intuicija mi je rekao da je bolje kupiti posebnu beba mlijeko. Kupio sam mlijeko u prahu Nestle tvrtke. Postoji mnogo vitamina, minerala i bez alergena. to je vrlo ugodan za Makar. Osim toga, on je prestao potamniti zube, kao u mlijeku bogate kalcijem. čak sam pekla kolač za njega u tom mlijeku.


No, ovdje smo otišli na odmor na bakom u selu, a nismo se dogodilo vrlo smiješnu priču. Svi djedovi i bake, tete i stričevi jedni druge vičući da je potrebno da nahrani bebu kaša na kravlje mlijeko, onda to neće biti tako tanka kao ja. Ne znam kako sam pristao na to. Tako smo kuhana kaša i dao Makar. On nije volio, jeo je samo par spoonfuls (hvala Bogu!). Ali ne samo u večernjim satima dijete imala sve simptome trovanja. Makar sve izvukao, bio je blijed i slab, pa ne može sjesti, leći na moje rame. Tada je počeo probavne smetnje i loš zadah je aceton. Počela sam da bi mu kapi Fenistil i samo majčino mlijeko. To je trajalo 5 dana, beba Nisam htjela ništa jesti dok se tijelo nije donijelo potpuno alergen. Od tada sam zareklas hraniti dijete kravlje mlijeko iz sela.

To mi je baka pomoć
To mi je baka pomoć
No, paradoks, onda bismo jeli kašu tona i sve je bilo u redu. Razmišljajući o priči za neko vrijeme, došao sam do zaključka da je sve isto kravlje mlijeko proizvod je vrlo teško za dijete u tijelu i može uzrokovati velike štete na probavnom traktu. Dakle, ja koristiti i preporučiti svim majkama kupiti poseban beba mlijeko, koje ne samo da ne uzrokuje alergije u djeteta, ali i ispunjava njegovo tijelo treba vitamine.
Ujak je učio svirati gitaru
Ujak je učio svirati gitaru

Kakav mlijeko je najbolje kupiti?

U idealnom slučaju, naravno, kupiti punu rustikalni mlijeko „iz krava” - sada, par ... Ali ne svatko ima tu mogućnost.

Osim toga, piti svježe mlijeko „iz krave” mokro dobro, samo ako ste sigurni u zdravlje krava, čist mužnje, pakiranja za prijevoz, itd (Provjerite ima informacije shake na kraju članka). U drugim slučajevima, čak iu prisutnosti beskorisnih komadić papira kao higijenski zaključak sirovog mlijeka je bolje kuhati, inače možete uhvatiti ozbiljnih bolesti poput salmoneloze, bruceloze, a da ne spominjem neke gastrointestinalne poremećaje.

Ali to je samo rezervacija za najsretniji tko kupi sada neporoshkovoe sirovo mlijeko. Većina od nas ne prijeti jer Mi često piti mlijeko uopće ubijen, u kojem se ništa živo, ali još uvijek muzilica, odnosno pomiješana s gnojem i krvlju (zbog mastitisa krava).



Stoga, smatramo dvije opcije koje mi obično piju.
Pasterizira ili sterilizira - što je bolje?!

Dakle, u trgovinama, mi obično nude dvije mogućnosti:

1. konzumno mlijeko (rok trajanja - za nekoliko dana, često prodaju u mekim paketa - manje kruti)

2. ultra-pasterizirano ili trajno (rok trajanja - čak šest mjeseci, često prodaju u pakiranjima od čvrste, iako ponekad mekan).

Dakle, za one koji ne mogu kupiti kvalitetan seljački mlijeko, to je bolje kupiti pasteriziranog mlijeka (ne trajno, um vas).

Vitamini u njoj je više u usporedbi sa steriliziranim, hranjivih tvari i bakterija - je također veći. U isto steriliziranu poginulo gotovo sve! Da, još uvijek se može dodati i konzervans za dugoročno skladištenje.
Zatim pažljivo pročitate i da jedna riječ, ne razumije, onda to dovodi do borbe s proizvođača na metle i oklagija. Lijevo u toploj, neprovrelog pasteriziranog mlijeka 2-3 dana ukiseli i pretvara u kiselo-Samokvasov - ponekad ukusna, ponekad, iako - bez okusa, Rancid, ali ipak - jogurt, nije upaljen mlijeko. Što to znači? Činjenica da ste kupili pasteriziranog mlijeka još uvijek imaju duge rasprave bakterije mliječne kiseline (vidjeti. Daljnje važne rezervaciju). Steriliziranu mlijeko na vrućini, vjerojatno samo trulo, raspadnuto, jer postoje bakterije mliječne kiseline uništen u potpunosti.
Evo, uzmite u obzir sljedeće:
1. Ovo nije savjet o izradi domaćeg jogurta, to je samo način provjere da li je dnevni pohraniti majčino mlijeko - i to nije jako pouzdan. Ponekad pravi seljački mlijeko može (ako ne i dodati starter mliječne kiseline) za dugo vremena ne bi pretvoriti kiselo u toplinu - to se događa u onim slučajevima u kojima je sve vrlo čiste doilos, treperio i spreman. I to čak može postati ogorčen zbog ovog vremena - mast ne čeka ...
2. kiselo stranice ali pouzdano izraditi zagrijavanje mlijeka (sirovi ili pasterizirano) do 40 stupnjeva, a zatim dodavanje kvasca - na primjer, jedan par žličica žive jogurta ili kiselo vrhnje. S pokriti zadržati toplo mlijeko barem na par sati. Nakon 8 sati, jogurt je spreman.
3. Ako kupite pasteriziranog mlijeka, ona, za razliku od sirove nije potrebno kuhati: tako ćete uštedjeti nešto više od vitamina i minerala (i pasterizacija patogena već prošao u tvornici). Ali to nije tako važna točka - moguće je kuhati. U svakom slučaju, to je poželjno da se zagrijati prije pijenja, jer mlijeko je više koristan za piti toplo - hladno nije poželjno, to je manje probavljiv.
Za djecu (i za nas odrasle) pasterizirano mlijeko je bolje od sterilizirani ili trajno. Od steriliziranog mlijeka u mnogim alergijskim djece, osip i peeling, itd

Korisno je da li kozjeg mlijeka? I kome?

Zbog visokog sadržaja hranjivih tvari kozjeg mlijeka pokazuje osoba:

poremećaj srčanog ritma i disfunkcija kardiovaskularnog sustava;
nužnost korekcije živčanog sustava;
s poremećajima mišićno-koštanog sustava,
pate od netolerancije na kravlje mlijeko proteina i manjak laktaze;
disfunkcija gastrointestinalnog trakta;
s poremećajima vizualnog analizatora;
preventivne i kurativne svrhe kožnih bolesti, hepatitis, rahitisa, anemija i razne vrste peludne groznice.

Također, u odsutnosti ili nedostatak majčino mlijeko - kozje mlijeko pokazuje malu djecu.
Prednosti kozjeg mlijeka - stalna nestalnost?

Znanstveni dokazi pokazuju da je sastav kozjeg mlijeka je svojstvena varirati ovisno o vremenskim uvjetima, klimatske zone, sama moći kozjeg i njezinu dob. No, to znači da su koristi od kozjeg mlijeka je upitno? Uopće ne! I gdje god živjeli jarac, niti, ona je uvijek odabire samo najviše hranjiv hrane, vrijedne biljne hrane. Osim toga, sami koza bolesna, vrlo često, a time i potrošnja sirovog mlijeka je sigurno.

I na kraju, ako vam se dogoditi da uhvati bronhitis, dodijeliti sebe kozoterapiyu. Korisno je da li kozjeg mlijeka s bronhitisa? Bez sumnje! Da biste to učinili, trebamo samo uzeti ozdravljenja napitak prije odlaska u krevet. U 1 šalicu doveo do kipuće mlijeko se dodaje žličicu meda, jazavac masti ili koze. Sve ovo je pijan u malim gutljajima, a ti pod toplim pokrivačem do jutra. A ujutro - novi dan i novu raspoloženje, što je sigurno da će biti bolje nego jučer!

Određuju veličinu dijela

Unatoč činjenici da je nedostatak kalcija u prehrani djece - češći problem od njegove prekomjerne, a na dječjem crtežu izbornika trebaju pridržavati se načela „zlatna sredina”. No, kako pravilno odrediti dnevnu stopu mlijeka i mlijeka proizvodi, potrebno zasititi tijelo s kalcijem svoje dijete?

Dakle, pokušati riješiti koliko mlijeka beba treba. Djeca do 3 godine potrebno je 600 ml mlijeka i mliječnih proizvoda dnevno (uključujući i mliječne žitarice), starije djece (od 3 do 7 godina) - oko 500 ml (uključujući i prirodne jogurt, mliječni proizvodi).

Previše odnese kao mlijeko nije: ne zaboravite da je mlijeko i tekući proizvod, a to se odnosi na hranu, ne može utažiti svoju žeđ pića. Često roditelji, motiviran najbolje namjere, to je doslovno „zapečaćen” baby mlijeko - kao rezultat dobro hranjene bebe (mlijeko je vrlo hranjiv) odbija voće, žitarice ili povrće, salata.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Mogu li kondenzirano mlijeko (kondenzirano mlijeko) sa pankreatitis?Mogu li kondenzirano mlijeko (kondenzirano mlijeko) sa pankreatitis?
Umjetno hranjenje djeteta. Upotreba mješavinaUmjetno hranjenje djeteta. Upotreba mješavina
Sastav ljudskog mlijeka. Fetalni rast i razvojSastav ljudskog mlijeka. Fetalni rast i razvoj
Učinak dojenja na zdravlje djetetaUčinak dojenja na zdravlje djeteta
Alergije na hranu u djece mlađe od jedne godine koji su alergični na majčinom mlijeku: liječenje,…Alergije na hranu u djece mlađe od jedne godine koji su alergični na majčinom mlijeku: liječenje,…
Mlijeko i mliječni proizvodi u trudnoćiMlijeko i mliječni proizvodi u trudnoći
Piće, djeca, mlijeko - biti zdrav!Piće, djeca, mlijeko - biti zdrav!
Hranjenja shemu: što učiniti s dojke i umjetno hranjenjeHranjenja shemu: što učiniti s dojke i umjetno hranjenje
Koliko kalcija trebate dijete?Koliko kalcija trebate dijete?
Usporedba majčino mlijeko i dojenčadUsporedba majčino mlijeko i dojenčad
» » » U idealnom slučaju, naravno, kupiti punu rustikalni mlijeko & ldquo; iz krave & rdquo; - Ništa, tip ... ali ne svatko ima tu mogućnost.
© 2020 GuruHealthInfo.com